Velur / Velvet - materiał na zasłony

Velur jest popularnym wyborem materiału na zasłony ze względu na swoją elegancką, luksusową estetykę oraz funkcjonalność. Materiał na zasłony Vida Velvet 100% zaciemnienia.

Tkanina velur, znana również jako velvet, to luksusowy materiał o miękkiej, gładkiej fakturze i charakterystycznym, aksamitnym wyglądzie. Jest to gęsta tkanina, która może być wykonana z różnych włókien, takich jak bawełna, jedwab, poliester lub mieszanki tych materiałów.

 

Materiał na zasłony Velvet

 

Velur charakteryzuje się głębokim i bogatym kolorem oraz wyjątkowym połyskiem, który nadaje mu elegancji i luksusowego wyglądu. Ta tkanina jest często wykorzystywana do produkcji zasłon, tapicerki meblowej, poduszek, a także odzieży i dodatków.

Jedną z cech charakterystycznych tkaniny elur jest jej zdolność do pochłaniania światła, co sprawia, że kolory wydają się głębsze i bardziej nasycone. Dzięki swojej miękkości i przyjemnemu w dotyku wykończeniu, velur jest również ceniony za swoją komfortowość.

Warto zauważyć, że velur jest materiałem wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Ze względu na swoją strukturę, może łatwo ulegać zgnieceniom, a niektóre rodzaje veluru mogą być wrażliwe na plamy i ścieranie. Dlatego zaleca się odpowiednie pranie lub czyszczenie zgodnie z instrukcjami producenta, aby zachować wygląd i trwałość tej tkaniny.

  1. Elegancja i styl: Zasłony wykonane z veluru dodają wnętrzu elegancji i wyrafinowania. Ich miękki, aksamitny wygląd i głębokie kolory przyciągają uwagę i tworzą luksusową atmosferę.

  2. Obfity wygląd: Velur jest gęstą tkaniną, która tworzy obfite i pięknie opadające fałdy na zasłonach. To dodaje wrażenia pełności i bogactwa, szczególnie gdy zasłony są w pełnej szerokości okna.

  3. Doskonałe pochłanianie światła: Ze względu na swoją fakturę, velur ma zdolność do pochłaniania światła. Dlatego zasłony z veluru mogą skutecznie blokować nadmierny przepływ światła do pomieszczenia, tworząc przyjemną atmosferę optyczną.

  4. Izolacja termiczna: Ze względu na swoją gęstą strukturę, velur może mieć również korzystny wpływ na izolację termiczną. Zasłony z veluru mogą pomóc w utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu w chłodniejszych miesiącach oraz chronić przed nadmiernym nagrzewaniem się w gorące dni.

  5. Wybór kolorów i wzorów: Velur jest dostępny w różnorodnych kolorach i wzorach, co pozwala dopasować zasłony do stylu i wystroju wnętrza. Można wybierać spośród głębokich odcieni, takich jak burgund, granat czy butelkowa zieleń, lub też jasnych pastelowych tonów, zależnie od preferencji.

  6. Pielęgnacja: Zasłony z veluru wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować ich piękno i trwałość. Zazwyczaj zaleca się delikatne pranie lub czyszczenie chemiczne zgodnie z instrukcjami producenta.

Podsumowując, tkana velur to luksusowy materiał o miękkiej fakturze i aksamitnym wyglądzie. Jest ceniony za swój bogaty kolor, połysk i komfort w użytkowaniu. Wykorzystywany jest w produkcji zasłon, tapicerki meblowej i różnych dodatków, dodając elegancji i wyrafinowania do wnętrz i projektów modowych.

 

Materiał na zasłony Vida Velvet 100% zaciemnienia.

Polecane produkty

Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2426

Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2426

TKANINA 100 % ZACIEMNIAJĄCA Nr. koloru 2426Szer. 280 cm, skład: 100% poliester, 290g/m²Podana cena jest za 1 mb....
Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2434

Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2434

TKANINA 100 % ZACIEMNIAJĄCA Nr. koloru 2434Szer. 280 cm, skład: 100% poliester, 290g/m²Podana cena jest za 1 mb....
Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2491

Materiał na zasłony VIDA VELVET - V2491

TKANINA 100 % ZACIEMNIAJĄCA Nr. koloru 2491Szer. 280 cm, skład: 100% poliester, 290g/m²Podana cena jest za 1 mb....

Polecane artykuły

Zasłony na Flexach

Zasłony na Flexach

Z tego poradnika dowiesz się czym są Flexy i jak zastosować je wraz z zaciemniającymi materiałami na zasłony. Materiały na zasłony zaciemniające Blackout i Dimout doskonale sprawdzają się z systemem Flex i MicroFlex 
Materiał na zasłony  - System wieszania zasłon typu Wave

Materiał na zasłony - System wieszania zasłon typu Wave

System Wave to innowacyjny sposób wieszania zasłon. Doskonale sprawdza się z materiałem na zasłony typu Blackout i Dimout
Materiał na zasłony - jak wybrać zasłony do sypialni

Materiał na zasłony - jak wybrać zasłony do sypialni

Materiał na zasłony zaciemniające poza walorami dekoracyjnymi musi mieć kilka istotnych cech. Materiały zaciemniające Blackout i Dimout to specjalistyczne trójwarstwowe tkaniny zaciemniające, które zapewniają odpowiednie zacienienie pomieszczenia oraz izolację termiczną i akustyczną.